ارشد

پیشنهادتغییرزمان آزمون ارشد98/پذیرش بدون کنکور

حوزه آموزش و پژوهش در اولین هفته بعد از تعطیلات نوروز با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

بررسی پیشنهاد تغییر زمان برگزاری آزمون به هفته بعد موکول شد.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلام درباره نتیجه جلسه امروز مجلس برای بررسی پیشنهاد تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد 98 گفت:

امروز پیشنهاد به تأخیر انداختن کنکور ارشد نود و هشت به مدت یک‌ماه از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات به مجلس رفت، اما به دلیل بررسی مسائل مهم‌تر در خانه ملت، بررسی این موضوع به هفته بعد موکول شد.

بیش از پنج هزار نفر برای دانشگاه‌های بدون کنکور ثبت‌نام کردند.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش با اشاره به اینکه تا 21 فروردین 98 تعداد پنج‌هزار و چهارصد و یازده نفر در این روش ثبت نام کرده‌اند، گفت:

اطلاعیه اصلاحات کدرشته‌ها در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

برنامه‌های سال جدید و عملکرد سال گذشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بررسی شد

عملکرد سال 1397 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه برنامه‌های آینده این وزارتخانه برای امسال در جلسسه با رییس‌جمهور بررسی شد.

ضوابط و شرایط پذیرش دانشجوی بین‌الملل و پژوهش‌محور در مقطع دکتری ابلاغ شد

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره ضوابط و شرایط پذیرش دانشجویان بین‌الملل و پژوهش‌محور در مقطع دکتری طی بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی ابلاغ کرد که دانشگاه‌های سطح یک و دو و دانشگاه‌های سطح سه مراکز استان، می‌توانند در کلیه رشته‌های دایر خود در دوره دکتری، نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی و یا دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج که برابر ضوابط برای ادامه تحصیل به داخل منتقل می‌شوند، از طریق بررسی سوابق تحصیلی، به شکل پژوهش محور و مازاد بر ظرفیت روزانه، اقدام نمایند.

پذیرش بدون کنکور دانشجوی دکتری در دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت ایران طی اطلاعیه‌ای از پذیرش دانشجوی دکتری برای سال تحصیلی 98-99 مطابق آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان خبر داد.

مهلت ثبت‌نام آزمون زبان وزارت بهداشت به پایان رسید

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) که از روز دوشنبه بیستم اسفند 97 آغاز شده بود، بیست‌و‌یکم فروردین پایان پذیرفت و توزیع کارت آزمون هم از بیست‌و‌هفتم فروردین از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http://sanjeshp.ir آغاز می‌شود.

دانشگاه‌ها آسیب‌های ناشی از سیل را شناسایی کنند

منصور غلامی وزیر علوم در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور بر لزوم تشکیل کارگروه‌های تخصصی در راستای شناسایی آسیب‌های ناشی از سیل تاکید کرد.

بودجه دانشگاه امیرکبیر به‌طور کامل پرداخت نشده است

محمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر گفت: هشتاد درصد بوجه سال نود‌وهفت به دانشگاه پرداخت شده که عدم تخصیص آن، دانشگاه را با مشکلات عمده‌ای مواجه می‌کند البته سازمان برنامه و بوجه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قول همکاری دادند تا پس از تعطیلات، میزان باقی مانده بوجه پرداخت شود، ولی تاکنون محقق نشده است.

144دانشگاه ایران در بین برترین موسسات تحقیقاتی دنیا

پایگاه رتبه‌بندی «سایمگو» یکی از معتبرترین پایگاه‌های رتبه‌بندی و یکی از منابع ارزیابی علمی، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی جهان است. این پایگاه رتبه‌بندی براساس مجموعه‌ای از شاخص‌ها شامل عملکرد تحقیقاتی، خروجی ابداعات و اثر اجتماعی اقدام به رده‌بندی ۶ هزار و ۴۵۹ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی دنیا کرده است. ایران با ۱۴۴ دانشگاه برتر در میان این جمع قرار گرفته که در این بین، ۲۶ واحد دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند.

اعلام شرایط ثبت‌نام کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی

پذیرفته‌شدگان اولیه مقطع کارشناسی‌ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه شهید بهشتی یکم اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت این دانشگاه باید فرم‌های اطلاعیه شماره ۲ موجود در سایت دانشگاه شهید بهشتی را مطالعه و نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.

شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا تاسیس می‌شود

رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و هیئت همراه با رویکرد راه‌اندازی نخستین شعبه دانشگاه در عراق با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق و جمعی از مسئولان دانشگاه‌های این کشور دیدار کردند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *